Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se učíme

3. 8. 2008

Naše pokroky

Cvičák - v sobotu jsme byli prvně na cvičáku. Bylo to moc fajn, spousta psů,kteří Ailinku proháněli, spousta překážek, lidiček... Aila se nejdřív bála,ale když nebyla rušená, tak se odvážila přejít lávku. Trochu měla strach, tak jsme ji lákali na pamlsky,potřetí už šla líp. Nejvíc si oblíbila tunel, kterým probíhala pak i sama. Někdy jí sloužil jako úkryt před jinými psy. Zkoušeli jsme pár povelů i v nástupu s ostatními, ale pak jsme trénovali spíš sami. Na střelbu Ailinka nereagovala, bylo to spíš,jako by ji ani neslyšela.  

- v 1.roce máme pauzu z důvodu zdravotních (paničky)

Voda - Ve středu 28.5. jsme zkoušeli,jak bude naše čertice reagovat na vodu. Vzali jsme ji k nádrži na návsi. Na pamlsky šla jen na kraj, asi si nechtěla namočit víc než přední tlapky. Pak se nechala odnést paničkou v náruči trochu dál. Tam byla voda Ailince až k hřbetu,ale ještě jakžtakž dosáhla na dno. Protože jsme to nechtěli přehánět, taky panička měla oblečení a dál se nedostala, nechali jsme to být a budeme postupovat dál v seznamování s vodou příště. To už snad budeme plavat. 

        - v 6ti měsících už za mlskou do vody jde sama, občas si malinko zaplave v lesním jezírku, ale mám za sebou i pár temp v Labi.Za aportem ale do vody nejde. ...Zatím...

         - v roce už sama vběhne do potoka nebo do špinavého rybníka, obzvlášť, když si to paníčkové nepřejí ...

 Aport - trénujeme aport s rozkousaným balónem, neboť ten Ailinku baví asi nejvíc . Za balónem se rozběhne jako divá, chytne ho, ale pak běží sice směrem ke mně,avšak na poslední chvíli uhne a třepe s ním o kus dál ode mne. Dá mi práci,než ji nalákat,aby se přiblížila a vzít jí ho než ho položí na zem, Na "PUSŤ" reaguje někdy líp,jindy hůř, ale většinou už pustí. Dokonce i oblíbené ucho nebo uloupenou ponožku .

- v roce trénujeme stále, Ailinka nosí co jí napadne nebo co sebere...ale odevzdá jen za mlsku 

Povely - v 5ti měsících umíme dobře "K noze" , "Sedni", docela nám jde i "Zůstaň" a "Zuby" - ale většinou je to podle nálady. Přivolání také zvládáme, na vycházkách v pohodě, horší jen, když potkáme nějaké lidi, Ailinka se musí předvést se svým štěkáním (snaha ukázat neohroženost, ačkoliv je vidět,že si není jistá)

       - 6ti měsících - začíná mít svou hlavu a někdy se nechce poslouchat. Trénujeme občas stopy, aportování vypadá tak, že se Aila rozběhne, čapne aportík,běží s ním ke mně a pak...frrr pryč nebo ho pustí a hledá odměnu. "Přivolání za chůze" se nám povedlo na cvičáku na mlsky, akorát má problém zabrzdit u nohy. Povel "Štěkej" je však problém. Doma ho zvládáme bravurně,stačí ukázat prst...ale venku nereaguje, na cvičáku už teprve ne. Spíš kouká pohledem andílka. 

 

Agility - Hrozně moc nás baví blbnout s překážkami, umíme povel "Tunel" a "Hop" na přeskočení nizoučké překážky. Taky zkoušíme opatrně přes lávku,ale Aila je divoch,musím ji hodně brzdit,jinak by spadla. Vyzkoušeli jsme i houpací lávku,taky dobře. No,uvidíme.

  -  1 rok - Ailinka ladně přeskakuje plůtky, které jsou umístěné jako zákaz vstupu psům  

Výstavy - pořád bojujeme s česáním, čištěním uší. Postoj nám relativně začátečnicky jde. Nejhorší je ale klus u nohy. Aila letí jak střelená, o klusu nemůže být řeč,natož o ladně zvednuté hlavě směrem ke mně.  ...

  -  v 6měsících už běh u nohy zvládáme vcelku dobře, postoj také ujde, jen občas stáhneme ocas a zapomeneme nastražit uši.

 

Náhledy fotografií ze složky Jak se učím