Jdi na obsah Jdi na menu
 


deníček

3. 8. 2008

Co a jak se u nás děje

28. března - očkování proti Leptospiroze jsme zvládli výborně

29. března - učili jsme Ailinku jízdu výtahem, pomohly mlsky

5. dubna - na návštěvě u nás byli přátelé s malou holčičkou

6. dubna - navštívila nás panička ze Sobího dvora, maminka Ailinky Nangie a panička se psím kamarádem Cassidym. Byla to veliká radost pro všechny, ani nevadilo, že pršelo a všichni hovíci byli od bláta. Ailinka se předvedla jako odvážná holka 

12. /13. dubna - víkend na návštěvě, jízdu autem s přestávkami a procházkami po lese jsme také zvládli bez potíží, Ailinka se ráda dívá na klíně z okna

19. dubna - přeočkování Leptospirozy, Ailinka byla statečná, ani nemukla

27.dubna - v Neratovicích, Ailinka jezdí výtahem jak "suverén", nových lidí se většinou nebojí, ale hladit se nechá jen někdy. Má ráda děti.

4. května - seznámení s domácími králíky - Ailinka byla bez sebe, pořád ležela u oplocení a štěkala, později ji to přešlo. Podhrabat se naštěstí nechtěla. Králíkům byl štěkot fuk, hlavně, že baštili trávu.

10.května - pvně jsem zkošela nechat Lili u krámu přivázanou, občas pokňourávala,ale seděla. To bylo radosti na uvítání po 2minutách 

 14.května - očkování vztekliny jsme zvládli bravurně, vše super, včetně pupíku

17.května - dneska na malé pomalé procházce si Ailinka prvně hupsla do rybníčka, sice na kraj a jen na mžik, ale byla to legrace a rpo nás překvapení. Vypadá to, že s vodou se budeme kamarádit.  Byli jsme pak ještě zkusit na vodítku chůzi podél silnice, ale Ailinku ani kamiony nějak moc nevzrušovaly, takže dobrý.  

18. května - dneska jsme zkoušeli čistit uši přípravkem od veterináře...Ailince se to pochopitelně nelíbilo , ale udrželi jsme ji. Již se jí mění zoubky a srst, takže jsou všude chlupy. Navíc se naše čiperka naučila otevírat dveře -  kliku,  takže jsme museli udělat pár opatření . Ale je to šmudla vynalézavá, takže od chvíle, kdy se jí podařilo otevřít i obrácené kliky, raději kliku do kuchyně vyndaváme. No a hlavně už domlouváme výrobu boudy, aby nás mrška nebudila brzy ráno.

24.května . cvičák Rakovník - Dnes odpoledne jsme se byli seznámit s hafany a jejich páníky na cvičáku. Bylo to pěkné odpoledne. Aila se zpočátku hrozně bála,běhala s ocasem staženým, kňourala, ale pak to zvládla dobře. Nikdo jí neublížil,tak to bylo fajn. Myslím,že se jí tam líbilo.Nejvíc asi v tunelu na agility, do kterého si lezla i sama. Zkusili jsme přelézt několikrát lavičku,ale tam se ještě bála. Povely jí šly docela dobře, na poprvé. Na střelbu se ani nehla,možná ji ani nezaregostrovala. Takže to byl celkově povedený den. I když trochu únavný.

12.června - cvičák - I když bylo deštivo,vydali jsme se konečně zas trénovat.Ailinka se nejdřív zas držela od ostatních stranou,ale pak příšla její kamarádka Cindy a bylo veselo. Ty holky se hledaly až se našly.  Dováděly a blbly,zatím co já získávala rady. Když přišlo na cvičení, rozpršelo se, ale to nevadilo. Psů bylo dost,ale musím říct, že nám to s Lili opravdu moc šlo. Dokonce i štěkla. Na střelbu nereaguje - zatím- hurá. Nejvíc ji baví překážky. Někdy je probíhá sama a pak čeká až dostane mlsku. Je pěkně vypočítavá.  Doma jsme pak byly obě unavené,ale bylo to fajn odpoledne.

20.července Národní výstava Ml.Boleslav - viz výstavy, zkoušky

 9.srpna Krajská výstava - Kladno - viz výstavy, zkoušky

11.-14.srpna - Ailinka na chalupě - páníčkové jeli na dovolenou a psí slečna byla v péči rodičů paničky.Bohužel však naše milá Lili bez pevné ruky svých "vůdců" přestala poslouchat,tak si užívala rodea a hrabání kde se dalo,trhala si rajčata z keříků, hrála si na honěnou s prádlem apod. Po návratu páníků "sklopila uši" a panička ji zas pár dnů srovnávala.

 

27.9.  oslava 8 měsíců ! Ailinka je zdravá jako řípa, už je někdy klidnější a nekouše na co přijde. Je to slečna se vším všudy. :-) Dáváme jí mrkev, aby jí tmavla srst a možná¨se to i maličko daří.

Chystáme se na svod a na klubovou výstavu. Úspěch neočekáváme, v té konkurenci nemáme šanci. Ale přesto si to chceme vyzkoušet. 

 

Náhledy fotografií ze složky Jak rostu